top of page
Company Name
BOWLING FIXTURES 2024
ALDERLEY BOWLING LEAGUE FIXTURES 2024 | |||
Gents League Division 2 | |||
RYECROFT FIXTURES | |||
All on Monday's unless otherwise stated | |||
April | 8 | Poynton WMC A | A |
15 | Packhorse B | H | |
22 | Crown Hotel B | A | |
29 | Thorn Grove | H | |
May | 6 | KO R1 | N |
13 | Kerridge BC B | A | |
20 | Macclesfield BC | H | |
27 | KO R2 | N | |
June | 3 | Waggon & Horses | A |
10 | Ladybridge Park | H | |
17 | Wilmslow Cons | A | |
24 | Free Week | ||
July | 1 | Wilmslow Cons | H |
8 | Crown Hotel B | H | |
15 | Thorn Grove | A | |
22 | Kerridge BC B | H | |
29 | Macclesfield BC | A | |
Aug | 5 | Waggon & Horses | H |
12 | KO R3 | N | |
19 | Ladybridge Park | A | |
26 | Free Week | ||
Sept | 2 | Packhorse B | A |
9 | Poynton WMC A | H | |
16 | KO Semis | N | |
30 | KO Finals | N | |
Matches start at 7.00pm unless otherwise agreed | |||
CHEADLE & GATLEY FIXTURES 2024 | |||
Division B | |||
RYECROFT FIXTURES | |||
Matches are on Tuesday evenings | |||
April | 16 | Burnage GV B | H |
23 | Poynton WMC B | H | |
30 | Romiley Arms B | A | |
May | 7 | Burnage GV A | H |
14 | Hazel Grove | A | |
21 | Gatley Rec | H | |
28 | Heald Green | A | |
June | 4 | Heald Green | H |
11 | Bob Newlan KO R1 | N | |
18 | Gatley Rec | A | |
25 | Hazel Grove | H | |
July | 2 | Burnage GV A | A |
9 | Romiley Arms B | H | |
16 | Poynton WMC B | A | |
23 | Burnage GV B | A | |
Aug | 13 | Bob Newlan KO R2 | N |
27 | Bob Newlan KO Semis | N | |
Sept | 24 | Bob Newlan KO Final | N |
At greens without floodlights, matches start at 6.30pm | |||
up to 15 May and in August/September | |||
CHEADLE & GATLEY FIXTURES 2024 | |||
Veterans League Division 4 | |||
RYECROFT A fixtures | |||
Matches played Wednesday afternoon | |||
April | 3 | LMRCA | H |
10 | Didsbury Park | A | |
17 | Vernon Park B | H | |
24 | Marple B | A | |
May | 1 | Spring Gardens A | H |
8 | Ladybarn | A | |
15 | Woodley B | H | |
22 | Nursery B | A | |
29 | Debdale B | H | |
June | 5 | Debdale B | A |
12 | LMRCA | A | |
19 | PCS Cup R1 | N | |
26 | Didsbury Park | H | |
July | 3 | Vernon Park B | A |
10 | Marple B | H | |
17 | Spring Gardens A | A | |
24 | Ladybarn | H | |
31 | Woodley B | A | |
Aug | 7 | Nursery B | H |
14 | PCS Cup R2 | N | |
Sept | 18 | PCS Cup R3 | N |
25 | PCS Cup R4 | N | |
Oct | 2 | PCS Semis & Finals. 11am | N |
Afternoon matches start at 1.30pm | |||
CHEADLE & GATLEY FIXTURES 2024 | |||
Veterans League Division 5 | |||
RYECROFT B fixtures | |||
Matches played Wednesday afternoon | |||
April | 3 | Romiley Arms B | A |
10 | Gatley Rec | H | |
17 | Houldsworth B | A | |
24 | Heald Green B | H | |
May | 1 | Spring Gardens B | A |
8 | Albert | H | |
15 | Northern Etchells B | A | |
22 | Hazel Grove B | H | |
29 | Stockport CC B | A | |
June | 5 | Stockport CC B | H |
12 | Romiley Arms B | H | |
19 | PCS Cup R1 | N | |
26 | Gatley Rec | A | |
July | 3 | Houldsworth B | H |
10 | Heald Green B | A | |
17 | Spring Gardens B | H | |
24 | Albert | A | |
31 | Northern Etchells B | H | |
Aug | 7 | Hazel Grove B | A |
14 | PCS Cup R2 | N | |
Sept | 18 | PCS Cup R3 | N |
25 | PCS Cup R4 | N | |
Oct | 2 | PCS Semis & Final. 11am | N |
Afternoon matches start at 1.30pm | |||
ALDERLEY BOWLING LEAGUE FIXTURES 2024 | |||
Ladies League Division 2 | |||
RYECROFT A | |||
All on Wednesday unless otherwise stated | |||
April | 10 | Prestbury | A |
17 | Great Moor Sports | H | |
24 | South Park | A | |
May | 1 | Poynton Sports B | H |
8 | KO R1 | N | |
15 | Kerridge BC | A | |
22 | Free Week | ||
29 | Chelford Farmers BC | A | |
June | 5 | Queensgate | H |
12 | Crown Hotel | A | |
19 | Prestbury | H | |
26 | KO R2 | N | |
July | 3 | Great Moor Sports | A |
10 | South Park | H | |
17 | Poynton Sports B | A | |
24 | Kerridge BC | H | |
31 | Free Week | ||
Aug | 7 | Chelford Farmers BC | H |
14 | KO R3 | N | |
21 | Queensgate | A | |
28 | Crown Hotel | H | |
Sept | 1 | KO Semis & Final. 10am | N |
Matches will start at 7.00 unless otherwise agreed | |||
ALDERLEY BOWLING LEAGUE FIXTURES 2024 | |||
Ladies League Division 3 | |||
RYECROFT B | |||
All on Wednesday unless otherwise stated. | |||
April | 17 | Thorn Grove B | A |
24 | Waggon & Horses B | H | |
May | 1 | Hazel Grove | A |
8 | KO R1 | N | |
15 | Poynton Sports C | H | |
22 | Poynton WMC B | A | |
29 | Thorn Grove A | H | |
June | 5 | Heald Green | A |
12 | Wilmslow BC B | H | |
19 | Free Week | ||
26 | KO R2 | N | |
July | 3 | Thorn Grove B | H |
10 | Waggon & Horses B | A | |
17 | Hazel Grove | H | |
26 Fri | Poynton Sports C | A | |
31 | Poynton WMC B | H | |
Aug | 7 | Thorn Grove A | A |
14 | KO R3 | N | |
21 | Heald Green | H | |
28 | Wilmslow BC B | A | |
Sept | 1 Sun | KO Semis & Final 10am | N |
Matches start at 7.00 unless otherwise agreed | |||
ALDERLEY BOWLING LEAGUE FIXTURES 2024 | |||
Mixed League Division 1 | |||
RYECROFT A | |||
All on Thursday afternoon unless otherwise stated | |||
April | 4 | Thorn Grove A | H |
11 | Heald Green A | A | |
18 | Macclesfield BC A | H | |
25 | Parkside A | A | |
May | 2 | Wilmslow BC A | H |
9 | KO R1 | N | |
16 | Packhorse A | A | |
bottom of page